Avame Pastoraadis Hingehoiukeskuse

17. juunil 2021 kell 12.00 avame Pastoraadis Hingehoiukeskuse.

Keskuses pakuvad hingehoidjad abi inimestele erinevate elumuredega toime tulemisel, etvähendada haigustest, õnnetustest või elusituatsioonidest põhjustatud psüühilise kriisi kahjulikke kõrval- ja järelmõjusid. Kõik Hingehoiukeskuses töötavad hingehoidjad on omandanud erialase kõrghariduse.

Tartu Teoloogia Akadeemia ja EELK Usuteaduse Instituut on ligi 30 aastat koolitanud hingehoidjaid ning selle järjepideva töö tulemusel on kujunenud välja üle-eestiline hingehoidjate võrgustik, mida avatav Hingehoiukeskus koordineerima hakkab.

Pastoraat on 2019. aastal MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia loodud omanäoline keskus, mis koondab kristlikke organisatsioone ja pakub hubast keskkonda erinevate koolituste ning kohtumiste korraldamiseks. Pastoraadist on saanud kodu mitmetele hingehoiualastele tegevustele. Sealt juhitakse ööpäevaringse hingehoiutelefoni 116 123 tööd ning pilootprojekti koduhooldusel olevatele inimestele hingehoidliku toe pakkumiseks. Mõlemat projekti rahastab sotsiaalministeerium ning teostab MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia. Hingehoiukeskuse avamisega moodustub Pastoraadis Eesti kontekstis ainulaadne terviklik keskkond elumuredega kimpus olevatele inimestele hingehoidliku toe pakkumiseks.

Täiendav info hingehoid.ee/hingehoiukeskus.