2. detsembril 2019 õnnistati kristlike organisatsioonide keskus nimetusega Pastoraat, mis asub Tartus Riia 22a esimesel korrusel 450 ruutmeetril.

Keskus majutab mitmeid kristlikke organisatsioone ja ettevõtmisi ning on viljakaks kasvulavaks uutele ideedele ja algatustele.

Kogu ettevõtmise eestvedaja ja ruumide omanik on MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia.

Pastoraadi sisekujunduse on teinud Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo.

Pastoraadi rajamist on rahastatud annetustest ning annetuste kogumine jätkub, sest võetud laen on vaja ära maksta.  Seega on kõigil võimalik osaleda selle omanäolise keskkonna saamisloos ja jäädvustada oma nimi Pastoraadi seinal.

PASTORAAT?

Läbi sajandite on pastoraat olnud esmaselt kirikuõpetaja eluase, kuid samas ka kohaliku kogukonna vaimu- ja kultuurielu keskus. Pastoraadist on inimesed saanud abi oma hingehädadele ning õppinud tundma Kristuse õpetust järgivat eluviisi. Samuti on see olnud misjonitöö tugipunkt ja uute vaimulike kasvulava. Neid funktsioone täidab omal moel ka Pastoraat ning seetõttu ka selline nimi.

ELU PASTORAADIS

HUBANE ÕPPE- JA KOOLITUSKESKKOND

Pastoraadi ruumid on hubased ja varustatud kaasaegse tehnikaga. Ruume saab rentida koolituste, konverentside ja muude tegevuste läbiviimiseks.

Tuvu Pastoraadi ruumidega

HINGEHOIUKESKUS

Pastoraati on planeeritud ruumid ka hingehoiukeskusele, mille tegevuse alustamiseks käivad ettevalmistused. Eesmärk on luua keskus, mis on igapäevaselt avatud abivajajatele, kust koordineeritakse hingehoiutööd üle Eesti ja pakutakse töötavatele hingehoidjatele supervisiooni ning erialaseid koolitusi.

Loe edasi...

PASTORAADI PIIBLIKOOL

Pastoraadi piiblikooli eesmärk on anda õppijale ülevaade Piibli põhisisust, kesksetest sündmustest ja tegelastest ning peamistest õpetustest.

Piiblikool on mõeldud täiskasvanutele. Programm arvestab nii algaja kui ka edasijõudnuga ega nõua akadeemilisi eelteadmisi. Piiblikooli on oodatud nii mittekristlased kui ka kristlased kõikidest konfessioonidest.

Loe edasi...

MTÜ TARTU TEOLOOGIA AKADEEMIA

MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia on loodud 15.09.1999.

Peamiseks eesmärgiks on olnud erakõrgkool Tartu Teoloogia Akadeemia tegevuse rahastamine, kuid põhikirjalised eesmärgid on tunduvalt mitmekesisemad.

Loe edasi...

EELK USUTEADUSE INSTITUUDI TARTU TEOLOOGIA AKADEEMIA

Erakõrgkool Tartu Teoloogia Akadeemia (TTA) on asutatud 16. septembril 1992 ning õppetöö algas 1. veebruaril 1993. 20 aastat tegutses TTA iseseisva teoloogilise kõrgkoolina. 1. juulil 2013 liitus rakenduskõrgkool Tartu Teoloogia Akadeemia EELK Usuteaduse Instituudiga ning jätkas liitunud õppeasutuses tegevust eraldi struktuuriüksusena, mille peamine ülesanne on kvaliteetse hingehoiu-alase õppetöö korraldamine.

Loe edasi...

PERERAADIO

Pereraadio alustas tegevust 1995. aastal Tartus. Aastate jooksul on loodud stuudiod kuude linna ning raadio on kuuldav üle Eestimaa. Tartu stuudio asub Pastoraadis.
Loe edasi...

 

KABEL

Tänu sisearhitekt Pille Lausmäe visioonile moodustab kabel vaikse ja eraldiseisva koha, kuhu on võimalik eralduda nägemata ja kuulmata kõike muud, mis Pastoraadis toimub. Kabelis toimuvad palvused igal esmaspäeval kl 12.30.

Loe edasi...