24/7 hingehoiutelefon alustas tööd

17. juunil kl 12 alustas tegevust ööpäevaringne tasuta hingehoiutelefon, mis on esialgu avatud kuni 31. detsembrini 2020.

 

Telefoni rahastab sotsiaalministeerium. Projekti koordineerib sotsiaalministeeriumi kaplanaat ning tööd korraldab MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia.

 

Seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 puhanguga (edaspidi kriisiolukord) on ühiskonnas kasvanud ebastabiilsus, paljusid on vallanud töökaotuse tõttu lootusetus ja hirm tuleviku ees, piiratud on olnud suhtlusvõimalused mistõttu jäävad paljud inimesed oma probleemidega üksi. Lisaks on antud kriisiolukorra puhul reaalseks ohuks surmaga lõppev haigus, mis tekitab surmahirmu ja eksistentsiaalseid küsimusi. Kõik see suurendab enesetappude riski, tekitab ärevushäireid ja erinevaid püshholoogilisi probleeme.

 

Arvestades kõiki nimetatud aspekte on 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas kõigile kodanikele kättesaadava ja tasuta hingehoiutelefoni loomine oluline ning vajalik meede inimeste turvatunde loomisel ja pingete maandamisel. Samuti on hingehoiutelefon ennetav meede erinevate kriisisituatsioonis tekkivate probleemide maandamisel.